Неділя, 19.05.2024, 08:09
Персональний сайт

директора Златопільської гімназії м.Новомиргорода

Бирзула Віталія Леонідовича

vlbirzul@mail.ru
Головна

Реєстрація

Вхід
Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 21
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Улюблене радіо
Потрібний софт


Тема уроку № 6    ТЕМАТИЧНЕ ОЦІНЮВАННЯ ЗА ТЕМОЮ «ВИНИКНЕННЯ ТА РОЗВИТОК КИЇВСЬКОЇ РУСІ»

Завдання сучасного вчителя не подавати      

навчальний матеріал у готовому вигляді,

 а організувати його дослідження учнями.

                                                                                                                                 А.Гін

Мета: визначити рівень засвоєння учнями знань умінь та навичок за темою   «Виникнення та розвиток Київської Русі», розвивати вміння давати письмові відповіді, працювати самостійно,  виховувати інтерес та повагу до минулого свого народу.

Тип уроку: контролю та оцінки знань.

Очікувані результати:

ü учні дають обґрунтовану відповідь на питання тематичного оцінювання;  

ü застосовують і пояснюють на прикладах історичні поняття та терміни;

ü демонструють уміння індивідуальної   роботи.

ХІД УРОКУ

І. Організаційний момент

Налаштування учнів на робочий лад та орієнтування їх у навчальному матеріалі.

Повідомлення теми, мети та  плану уроку,   інструктаж  про вимоги до виконання завдань, відповідь на питання учнів стосовно майбутньої роботи.

ІІ. Виконання завдань

Клас розподіляється на дві групи. Кожен учень отримує один з двох варіантів завдань.

Варіант І

1.     Дайте визначення історичним поняттям:

князь, реформа, натуральне господарство, трипілля.

 

2.     Про яку історичну особу іде мова.

«Вони ж послухали його, і послали йому меч та іншу зброю. А він прийняв і почав любуватися і висловлювати подяку цареві. І сказали бояри: «Лютий цей муж буде, бо не дбає про маєток, а хапає за зброю, зобов'яжись платити данину».

 

3.     Установіть відповідність між датами та історичними подіями.

1)    882р.

А) Повстання древлян

2)    907 р.  

Б) Захоплення Києва Олегом

3)    945 р.

В) Загибель Святослава

4)    972 р.

Г) Похід Олега на Візантію

 

4.     Виберіть із наведених соціальних груп, категорії  феодально залежного населення Київської Русі: смерди, закупи, дружинники, челядь.

5. Складіть схему СФА правління княгині Ольги

6. Розкрийте основні причини Великого переселення народів.

 

Варіант ІІ

1.     Дайте визначення історичним поняттям:

дружина, полюддя, натуральне господарство, двопілля.

 

2.     Про яку історичну особу іде мова.

«І сказали греки: «Чого хочете – ми й дамо тобі». І зажадав він дати воям на дві тисячі кораблів  по дванадцять гривень … а потім давати уклади на руські городи…».

 

3.     Установіть відповідність між іменем князя та подією.

1)    Олег

А) Повстання древлян

2)    Ігор

Б) Проведення реформ

3)    Святослав

В)  Розгром Хозарського каганату

4)    Ольга

Г)  Убивство Аскольда і Діра

 

4.     Виберіть із наведених соціальних груп, категорії  феодально залежного населення Київської Русі:  рядовичі, холопи, бояри, ізгої. 

5. Складіть схему СФА правління князя Олега

6. Розкрийте основні передумови утворення держави у східних слов'ян.

ІІІ Домашнє завдання

Ознайомитись з матеріалом теми 2 «Київська Русь наприкінці Х – у І половині ХІ ст.», підготувати повідомлення з додаткових джерел про князя Володимира Великого.

ІV Підведення підсумків уроку

Активізація зворотного  зв'язку.

Коментування роботи учнів під час уроку.

 

Форма входу
Котра година?
Пошук
Календар
«  Травень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Архів записів
Мій блог
Освітні сайти


сайти району

Copyright MyCorp © 2024 Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz