Неділя, 19.05.2024, 09:31
Персональний сайт

директора Златопільської гімназії м.Новомиргорода

Бирзула Віталія Леонідовича

vlbirzul@mail.ru
Головна

Реєстрація

Вхід
Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 21
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Улюблене радіо
Потрібний софт
Схема до уроку "Олег"

Схема до уроку "Ігор"

Тема уроку № 2 ВИТОКИ КИЇВСЬКОЇ РУСІ. ПЕРШІ КНЯЗІ

Завдання сучасного вчителя не подавати      

навчальний матеріал у готовому вигляді,

 а організувати його дослідження учнями.

                                                                                                                                 А.Гін

Мета: ознайомити учнів з теоріями походження назви «Русь», охарактеризувати політику перших київських князів; сприяти розвитку ключових та предметних компетентностей учнів: розвивати вміння критично мислити, аналізувати, порівнювати історичний матеріал, працювати з різноманітними історичними джерелами, робити висновки; формувати лідерські якості, навички самостійної і командної роботи на уроці історії; виховувати інтерес та повагу до минулого свого народу.

Тип уроку: комбінований.

Обладнання:  Свідерський Ю., Ладиченко Т., Романишин Н. Підручник  Історія України для 7 кл.; атлас «Історія України 7 кл.», портрети князів Олега та Ігоря, схема «Системно-функціональний аналіз».

Основні поняття:  Русь, Київська Русь, полюддя.

Очікувані результати:

ü учні пояснюють походження назви «Русь»;

ü характеризують  перших князів та їх політику;

ü застосовують та пояснюють на прикладах нові поняття;

ü знаходять в різноманітних джерелах потрібну інформацію та оперують нею під час уроку;

ü демонструють уміння індивідуальної та групової роботи.

 

ХІД УРОКУ

І. Організаційний момент

Налаштування учнів на робочий лад та орієнтування їх у навчальному матеріалі.

Повідомлення теми, мети та  плану уроку,  постановка пізнавальних задач.

ІІ. Актуалізація опорних знань учнів

1.     Гра «Давньослов'янський аукціон»

Працюючи з картою назвати якомога більше союзів східнослов'янських племен та показати територію їх розселення.

2.     Дати відповіді на запитання  (підручник с.27)

3.     Установити відповідність між поняттям та поясненнями (підручник с.29).

ІІІ. Опрацювання нового матеріалу

Актуалізація наявних знань учнів з теми, що вивчається.

«Мозковий штурм» Задати якомога більше питань до теми.

«Вільний мікрофон»  Ознайомитись з версіями походження назви «Русь»  (підручник с.29, п.1). та висловити  власну думку щодо вірогідності кожної з версій.

Завдання для роботи з історичним джерелом

Ознайомитись з уривком із Повісті минулих літ (с.30), дати відповіді на запитання під документом.

Учнівські повідомлення  «Перші правителі Київської Русі».

Відповідь виступаючих на запитання товаришів (репродуктивні, розширюючи, розвиваючі).

Робота в групах

1 група. Скласти схему системно-функціонального аналізу діяльності князя Олега (с.31-32 підручника).

2 група. Скласти схему системно-функціонального аналізу діяльності князя Ігоря (с.32-33 підручника).

Представники груп висвітлюють результати спільної роботи на дошці.

Експериментування з системою

А що було б, якби …?

«Мозковий штурм»

Назвати якомога більше спільного та відмінного у діяльності князів Олега та Ігоря.

Завдання для роботи з підручником

1. Складання таблиці. Прочитати матеріал підручника (с.34-36) й заповнити у зошитах таблицю «Умови договорів з Візантією». 

Прогнозоване заповнення таблиці

Умови договорів Олега з Візантією

Умови договорів Ігоря з Візантією

 907р. – Візантія заплатила велику   данину;

-         руські купці здобули особливі пільги;

-         греки шість місяців постачали купцям харчі і забезпечували їх вітрилами;

911р. – узгоджено порядок викупу полонених;

-         русичі отримали право служити в імператорському війську

 944р. Ігор зобов'язувався не нападати на володіння Візантії в Криму, не утримувати військових гарнізонів в гирлі Дніпра;

-         досягнуто домовленості про військову взаємодопомогу;

-         держави обмінялися посольствами;

-         руські купці повинні були мати спеціальні князівські грамоти і повідомляти про прибуття своїх кораблів

 

2. «Вільний мікрофон»  Ознайомитись з умовами договорів з Візантією князів Олега та Ігоря і висловити  власну думку щодо їх вигідності для Русі. 

ІV Закріплення вивченого матеріалу

Визначте, які з подій пов'язані з правлінням Олега, а які з правлінням Ігоря.

1.     Переможний похід на Візантію 907 р.

2.     Початок набігів печенігів.

3.     Невдалий похід на Візантію 941 р.

4.     Оволодіння Києвом

5.     Повстання древлян.

V Домашнє завдання

Опрацювати матеріал підручника  §3, с.29-36, доповнити схеми СФА діяльності Олега та Ігоря, ознайомитись з матеріалом §4, підготувати повідомлення з додаткових джерел про князів Київської Русі Ольгу та Святослава. Підготуватись до «Прес-конференції» (Олег, Ігор).

VІ Підведення підсумків уроку

Активізація зворотного  зв'язку.

Проведення рефлексії

Демонстрація меж знань

Коментування та оцінювання роботи учнів під час уроку

Форма входу
Котра година?
Пошук
Календар
«  Травень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Архів записів
Мій блог
Освітні сайти


сайти району

Copyright MyCorp © 2024 Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz